Pontszerzés Újpesten

Hátrányból egyenlítve 1-1-es döntetlent játszottunk a Szusza Ferenc Stadionban.

Nem változtattunk a Kisvárda elleni kezdőcsapaton és Póser Dániel is ott folytatta, ahol egy hete abbahagyta. Kapusunknak Dženan Bureković szabadrúgásánál kellett először védenie, feladatai azonban a félidő második felében sokasodtak meg.

A kiegyenlített első negyedórát követően az Újpest fölénybe került és időnként komoly nyomást gyakorolt a védelmünkre. Póser bravúrjai most is nagy szükségünk volt, mert a hazaiak oldalról beívelt labdákkal és távoli lövésekkel is veszélyeztettek. Volt, hogy kapusunk néhány másodpercen belül Simon Krisztián próbálkozását, majd Obinna Nwobodo ismétlésénél is hárított.

A 35. percben aztán az újpesti fölény góllá érett. Más kérdés, hogy Takács Ronaldtól szabálytalan eszközökkel vette el a labdát Nwobodo. Az NB I-ben most bemutatkozó Zierkelbach Péter játékvezető nagyot hibázott és nem állította meg a támadást, amelynek végén Lirim Kastrati adott be, Simon pedig kapásból a hosszú sarokba lőtt. (1-0)

Fordulás után bátrabban és még nagyobb energiákat mozgósítva futballoztunk. Kulcsár Kornél lövését Banai Dávid ujjheggyel még a kapufára tolta, a 69. percben viszont megérdemelten egyenlítettünk. A nem sokkal korábban beállt Zsóri Dániel szabadrúgást harcolt ki a tizenhatos előterében, majd 18 méterről gyönyörűen tekert a bal felső sarokba. (1-1)

Az utolsó húsz percben az Újpest támadott, ám a mi kontráink több veszélyt hordoztak magukban. A legvégén Szabó Máté hozta magát helyzetbe, de nem tudta góllal zárni az akciót.

A lefújás előtti másodpercekben Zsóri és Kire Ristevski afférja után a játékvezető támadónkat és az őt folyamatosan provokáló újpesti védőt is kiállította.

Csapatunk nagyot küzdött és értékes ponttal távozott a Megyeri útról.

OTP Bank Liga, 2. forduló
Újpest FC-Budafoki MTE 1-1 (1-0)
Szusza Ferenc Stadion, 2861 néző
vezette: Zierkelbach Péter (Vígh-Tarsonyi, Csatári, Solymosi, Farkas)

Gólszerzők: Simon K. ('35) ill. Zsóri ('69)
Kiállítva: Ristevski ('94) ill. Zsóri ('94)

Újpest FC: Banai - Kastrati, Máté Zs., Ristevski, Bureković - Onovo - Simon K., Nwobodo, Mitrović (Szakály P. '77), Bacsa (Stieber Z. '77) - Gigić (Bjelos '64)
Vezetőedző: Predrag Rogan

BMTE: Póser - Margitics, Romić, Vaszicsku, Medgyes - Filkor, Oláh B. - Skribek (Szabó M. '54), Kulcsár K. (Lőrinczy '69), Takács R. - Kovács D. (Zsóri '63)

PERCRŐL PERCRE

Vége a mérkőzésnek! Értékes pontot szereztünk a Szusza Ferenc Stadionban. Hajrá, Budafok!

94. perc: PIROS LAPOK! Ristevski és Zsóri "akadtak össze", a játékvezető úgy döntött, hogy mindkettejüket kiállítja.

93. perc: MECCSLABDA! Szabó Máté egy jó indítást követően egy az egyben nyert párharcot, lövőhelyzetbe hozta magát, de a próbálkozásából nem született gól.

90. perc: 4 perc a hosszabbítás.

88. perc: Zsóri ismét szabadrúgásból próbálkozott a tizenhatos előterébl, ám lövése során a labda egy védőről szögletre pattant.

82. perc: PÓSER! Ezúttal Nwobodo lövését tenyerelte kapu fölé. Nagy védés!

77. perc: Újpesti cserék: Bacsa helyén Stieber Zoltán, Mitrović helyett Szakály a pályán.

70. perc: Ivószünet.

69. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlítettünk! Ristevski buktatta Zsórit a tizenhatos előterében. A szabadrúgást a sértett végezte el és 18 méterről mesterien tekert a bal felső sarokba. 1-1!

69. perc: Újabb csere: Kulcsár le, Lőrinczy be.

63. perc: Cserék. Nálunk Kovácsot Zsóri váltotta, a túloldalon Gigić helyett Bjelos állt be.

57. perc: KAPUFA! A szabadrúgást Kulcsár végezte el, akinek veszélyes csavarása után a labda a jobb felső sarokba tartott, de Banai ujheggyel a lécre tolta.

56. perc: Csereként beállt szélsőnk csapta be Bacsát a balszélen, aki hátulról szabálytalankodott vele szemben. Sárga lap. Ideje volt már.

54. perc: Most viszont van csere. Skribek helyén Szabó Máté a pályán.

46. perc: Az Újpest kezdte a második félidőt. Nem volt csere a szünetben.

Vége az első félidőnek! Simon Krisztián góljával az Újpestnél az előny, de hátravan még egy játékrész!

45. perc: Egy perc a hosszabbítás!

38. perc: Mitrović végzett el szabadrúgást 18 méterről, de lövése elzúgott a jobb kapufa mellett. Előtte kezezésért Romić sárga lapot kapott.

35. perc: GÓL! Vezet az Újpest. Nwobodo szabálytalanul szerelte Takácsot, de a játékvezető nem fújt. A támadás végén Kastrati jobbról adott középre, Simon pedig kapásból, mintegy 6 méterről a hosszú sarokba lőtt. 1-0.

29. perc: ÉS MEGINT PÓSER! Előbb Simon vette célba a bal alsó sarkot, Póser vetődve kipiszkálta a labdát, majd a kipattanóból Nwobodo próbálkozott, de kapusunk másodszor is védett.

27. perc: VÉDÉS! Nwobodo jobb oldali beadása után a túloldalon Bacsa került helyzet, éles szögből lőtt, de Póser ott volt a rövid saroknál és hárított.

24. perc: Ivószünet következik.

16. perc: Túl az első negyedórán. Egy helyzet itt, egy ott. Kiegyenlített játék zajlik a pályán, bár az elmúlt percekben mi birtokoltuk többet a labdát.

11. perc: HELYZET! Takács bal oldali beadása után Kovács a rövid saroknál perdített kevéssel kapu mellé.

4. perc: VÉDÉS! Bureković végzett el szabadrúgást 20 méterről, de ballábas lövésénél Póser vetődve hárított.

1. perc: Tiszta fekete szerelésben a mieink, akik útjára indították a labdát.

17:40: Pályán a csapatok. A Himnusz, majd a kezdés következik.

17:36Élvonalbeli találkozón még sosem találkoztunk az Újpesttel. Az 1945/1946-os szezonban mi a Keleti, az újpestiek, Újpesti TE néven a Nyugati csoportban szerpeltek.

17:30: A mérkőzés játékvezetője, Zierkelbach Péter ma mutatkozik be az NB I-ben.

17:15: Nincs változás a Kisvárda elleni kezdőcsapatunkhoz képest.

17:00: Köszöntjük Szurkolóinkat a Szusza Ferenc Stadionban. 45 van hátra a kezdésig, csapatunk megkezdte a bemelegítést.

Összeállítások

Újpest: Banai - Kastrati, Máté Zs., Ristevski, Bureković - Onovo - Simon K., Nwobodo, Mitrović, Bacsa - Gigić
Cserék: Pajović (k), Stieber Z., Csongvai, Bjelos, Rácz B., Pauljević, Szakály P.