Csak a gól hiányzott

Sok gólhelyzetet hagytunk kihasználatlanul és 1-0-ra kikaptunk a Mezőkövesden.

A kéthetes válogatott szünet után Mezőkövesden folytatódott számunkra a szezon. A legutóbbi Mol Fehérvár elleni mérkőzéshez képest egyetlen helyen változott a kezdőcsapatunk: Takács Ronald helyére a fehérváriak ellen bombagólt szerző Skribek Alen került be.

Ő volt az, aki a 23. percben hosszan vezette a labdát középen, lapos lövése pedig csupán centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot. Nem Szappanos Péteren múlt, a kapus mozdulni sem tudott. A másik oldalon Póser Dániel ekkor már túl volt egy védésen, igaz, Serder Serderov próbálkozása nem igazán tette próbára.

A 27. percben Dino Beširović lövése már inkább. A labda a jobb alsó sarokba tartott, de Póser leért és vetődve hárított. Három perccel később pedig nem kellett közbeavatkoznia, mert Berecz Zsombor a kapuval szemben állva, 14 méterről fölé bombázott.

Az első félidő krónikájához tartozik Filkor Attila sérülése, aki egy ártalmatlan szituációban meghúzódott és nem tudta folytatni a játékot.

Fordulást követően a Mezőkövesd nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt, a félidő elején többet birtokolta a labdát. Az 50. percben mégis úgy szerzett vezetést, hogy közvetlenül előtte mi vezettünk kontratámadást. Egy elrontott passz után a hazaiak gyorsan végigrobogtak a pályán és Beširović jobb oldali beadása után Serderov közelről a hálóba fejelt. (1-0)

Mentünk előre becsülettel az egyenlítésért, de igazán komoly helyzetekig az utolsó tíz percig nem jutottunk. Utána viszont egymás után dolgoztuk ki a lehetőségeket.

Ihrig-Farkas Sebestyén közeli csúsztatásánál Szappanos reflexmozdulattal védett, majd Szabó Máté éles szögből leadott lövése pattant ki róla. A rendes játékidő legvégén Kovács Dávid próbálta elpasszolni a labdát a kimozduló mezőkövesdi kapus mellett, sikertelenül. Szappanos szögletre mentett.

Ígéretes lehetőségek voltak és a játék képe alapján rászolgáltunk volna legalább az egyik pontra. A kimaradt helyzetek és az egy akción belüli hibasorozat azonban túl soknak bizonyultak.

OTP Bank Liga, 4. forduló
Mezőkövesd Zsóry FC-Budafoki MTE 1-0 (0-0)
Mezőkövesd, Városi Stadion, 1868 néző, vezette: Farkas Á.
Gólszerző: Serderov ('50)

Mezőkövesd: Szappanos - Karnyickij, Katanec, Nesterov - Farkas D., Berecz, Cseri, Szeles (Meshki '66), Lakvekheliani - Beširović (Jurina '71), Serderov (Borjacsuk '63)
Vezetőedző: Kuttor Attila

BMTE: Póser - Margitics, Romić, Vaszicsku, Medgyes - Filkor (Micsinai '39), Oláh B. - Szabó M., Lőrinczy (Kulcsár '71), Skribek (Ihrig-Farkas '66) - Kovács D.

PERCRŐL PERCRE

Vége a mérkőzésnek, a Mezőkövesd 1-0-ra győzött. Folytatás jövő szombaton Mohácson, a MOL Magyar Kupában.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

88. perc: És megint! Oláh szabadrúgásból passzolt Kovács elé, aki hét méterről megpróbálta elpöckölni a labdát Szappanos mellett, de az elakadt a kimozduló kapusban.

87. perc: Helyzet megint! Szabó tört be balról a tizenhatoson belülre, nem merték bántani, de szélsőnk éles szögből leadott lövése kipattant a jól helyezkedő Szappanosról.

87. perc: Egy mezőkövesdi kontra végén Jurina lőtt a jobbösszekötő helyének közeléből, de lapos lövését Póser magabiztosan fogta.

85. perc: 1868 néző figyeli a történéseket a helyszínen.

82. perc: Helyzet! Oláh ívelt lágyan a kapu előterébe, ahonnan a befutó Ihrig-Farkas csúsztatott, de 8 méteres fejesénél Szappanos nagyot védett.

71. perc: Ivószünet és cserék: a hazaiaknál Beširović helyére Jurina érkezett, nálunk Lőrinczyt Kulcsár váltotta.

70. perc: Kovács a tizenhatos vonalánál hátradőlve húzta kapu mellé a labdát.

68. perc: Meshki is beállt a hazaiaknál, mégpedig Szeles helyére.

65. perc: Mi is változtatunk: Skribek le, Ihrig-Farkas be.

63. perc: Cserélt a Mezőkövesd: a gólszerző Serderov helyén Borjacsuk a pályán.

60. perc: Jobban kezdte a második félidőt a Mezőkövesd, a hazaiak gólja előtt azonban mi vezettünk veszélyes kontratámadást, ami sajnos egy rossz passz miatt megakadt.

59. perc: Ismét Kovács próbálkozott szabadrúgásból, néhány méterről közelebbről, mint az imént. A labda ezúttal elakadt a sorfalban.

53. perc: Kovács végzett el szabadrúgást 27 méterről, ám jobblábas lövése kapu fölé szállt.

50. perc: Gól. Vezet a Mezőkövesd. Beširović futott el a jobb oldalon, az alapvonal közeléből élesen középre adott, Serderov pedig a védőinket megelőzve néhány méterről a léc alá fejelt. 1-0.

48. perc: Vaszicsku szabálytalankodott a bal oldalon meginduló Serderovval szemben. Sárga lap.

46. perc: A Mezőkövesd kezdte a második játékrészt. Nem volt csere a szünetben.

Vége az első félidőnek. Kevés helyzet, kiegyenlített mezőnyjáték, 0-0. Innen folytatjuk.

45+3. perc: Romić kapott sárga lapot. A félpályánál lépett oda ellenfelének.

45. perc: Három perc hosszabbítás.

39. perc: Cserélünk tehát: Filkor helyén Micsinai a pályán. Először a szezonban.

36. perc: Filkor kapott a jobb combjához és nem tudja folytatni a játékot.

30. perc: Helyzet! A balról visszagurított labdát Berecz 14 méterről, jobbal a kapu fölé lőtte.

28. perc: Lakvekheliani buktatta Skribeket a jobbszélen, sárga lap.

27. perc: Beširović lépett ki a leshatáron (vagy azon túl?) a jobbösszekötő helyének közelében, 23 méteres, lapos lövésénél Póser vetődve védte a jobb alsó sarokba tartó labdát.

25. perc: Filkor kapu fölé szálló távoli lövése után ivószünet.

23. perc: Helyzet! Egy labdaszerzést követően Skribek tört előre középen, a tizenhatos előterébe érve laposan lőtt, a labda kevéssel kerülte el a jobb alsó sarkot. Szappanos mozdulni sem tudott, nem rajta múlt.

21. perc: Serderov tolt néhányat a labdán, majd 23 méterről, jobbal, laposan lőtt. A tartó lövést Póser könnyedén védte.

17. perc: A labda Beširović elé került a tizenhatosunkon belül, ám mielőtt a támadó tíz méterről lőni tudott volna, Romić szögletre tisztázott.

9. perc: A szabadrúgást 18 méterről Lőrinczy végezte el és a sorfalat találta el. Ígéretes lehetőség volt...

8. perc: Újabb sárga lap. Nesterov a tizenhatos előterében nyomta el szabálytalanul Szabót.

1. perc: Sárga lap. Filkor buktatta Cserit a felezővonal közelében, a játékvezető azonnal büntetett.

1. perc: A mieink kezdték a mérkőzést.

14:43: Jönnek a csapatok.

14:37: A mieink tiszta fehérben, a mezőkövesdiek sárgában lépnek pályára ma délután.

14:30: Köszöntjük Olvasóinkat! A csapatok lassan befejezik a bemelegítést a mezőkövesdi Városi Stadionban, ahol szikrázó napsütés és nyári forróság fogadta a játékosokat.

Összeállítások

Mezőkövesd: Szappanos - Karnyickij, Katanec, Nesterov - Farkas D., Berecz, Cseri, Szeles, Lakvekheliani - Beširović, Serderov
Cserék: Riabenko (k), Borjacsuk, Vadnai, Nagy D., Vajda S., Meskhi, Jurina

BMTE: Póser - Margitics, Romić, Vaszicsku, Medgyes - Filkor, Oláh B. - Szabó M., Lőrinczy, Skribek - Kovács D.
Cserék: Bese B. (k), M. Nikolić, Ihrig-Farkas, Micsinai, Takács R., Huszti A., Kulcsár K.

Játékvezető: Farkas Ádám
Asszisztensek: Tóth II. Vencel, Szalai Balázs
Alapvonali játékvezetők: Andó-Szabó Sándor, Hanyecz Bence