Budafoki MTE-Békéscsaba 1912 Előre 2-1 (1-0)

BMTE Stadion, vezeti: Zierkelbach Péter (Bede, Kis Z.)

Gólszerző: Kulcsár K. (27'), Pölöskei (87') ill. Hursán (53')

Vége a mérkőzésnek! 2-1-re legyőztük a Békéscsabát!

90. perc: 3 perc a ráadás!

87. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Egy jobb oldali, hatalmas Vaszicsku-bedobás után Pölöskei Péter továbbította a labdát közelről a kapuba. 2-1!

85. perc: Szatmári 27 méterről, szabadrúgásból lőtt magasan a kapu fölé.

84. perc: A sarokrúgás után Pölöskei fejelt az öt és feles bal sarkának közeléből kevéssel kapu fölé.

83. perc: Zúg a "Mindent bele!" a kontratámadásunk után, amivel szögletrúgást harcoltunk ki.

80. perc: A lecsorgó labdát Veszelinov állítgatás nélkül bombázta kapura 18 méterről, de a gólba tartó lövés egy békéscsabai védőről levágódott.

72. perc: Mezei jobb oldali szöglete után a hosszú saroknál Viczián fejelhetett tisztán, de Kovács Zoltán kezébe bólintotta a labdát.

59. perc: Urbin és Hursán játszottak össze, de Kovács Zoltán jó ütemben mozdult ki a kapujából és begyűjtötte a labdát.

56. perc: Vaszicsku hatalmas, jobb oldali bedobása után Margitics fejelt a kapu előterében, de Ribánszki vetődve védett.

53. perc: Gól, egyenlített a Békéscsaba. A csereként beállt Hursán György 13 méterről, laposan lőtt a hálóba. 1-1.

46. perc: A Békéscsaba kezdte a második játékrészt.

A szünetben kettőt is cserélt a Békéscsaba, Nagy helyett Szalai, Mészáros helyén Hursán a pályán.

Kiegyenlített első 45 perc után az ifjú apuka, Kulcsár Kornél szenzációs szabadrúgásgóljával 1-0-ra vezetünk. Középpályásunk kisfia, Benett szerdán született meg.

Vége az első félidőnek!

43. perc: Vankó indult el a bal oldalon, rávezette a labdát védőjére, majd a tizenhatoson belülre érve éles szögből lőtt, ám kevéssel eltévesztette a célt.

42. perc: Balról végzett el hatalmas bedobást a Békéscsaba. Középen átcsúszott a labda a fejek felett, a hosszú oldalon pedig Nagy Sándor perdített a kapu felé Kirják szorításában, de Kovács Zoltán könnyedén védett.

37. perc: Vankó balról élesen adott középre, de az érkező Margitics centikkel lemaradt a passzról.

30. perc: Lehetőség a túloldalon. Egy jobb oldali beadás után Viczián fejelt 6 méterről, de Kovács Zoltán leért a jobb alsó sarokhoz és megfogta a labdát.

29. perc: Itt az újabb helyzet! Margitics robogott el a jobb oldalon, majd a hosszú oldalra ívelt, Vankó pedig 8 méterről, jobbal, fordulatból lőtt. Ribánszki hatalmas vetődéssel ütötte oldalra a labdát.

27. perc: GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL!!! Kulcsár Kornél harcolt ki szabadrúgást a békéscsabai kapuval szemben, majd oda állt a labda mögé és 25 méterről hataltmas gólt ragasztott a hálóba. 1-0!

24. perc: Helyzet! Kulcsár szabadrúgásból ívelt a kapu elé, majd Vég elé került a labda, aki jobbról, éles szögből, mintegy 8 méterről lőtt, de Ribánszki a rövid saroknál védett.

21. perc: Sinanovic jobb oldali beadása után Vaszicsku mentett szögletre a mögötte érkező Urbin elöl.

18. perc: Veszelinov indította Kercsót, aki jobbról, az alapvonal közeléből a kapu elé emelt, de nem volt érkező...

14. perc: Króner rúgta meg ellenfelét a középkörben, sárga lap.

7. perc: Az előre húzódó Vaszicsku pontatlan csúsztatása az első esemény, amit feljegyezhettünk.

1. perc: A mieink kezdték a mérkőzést.

16:57: Jönnek a csapatok!

16:50: Vezetőedzőnk, Csizmadia Csaba dolgát sérülések és eltiltások nehezítették a kezdőtizenegy kijelölésekor. Kovács Dávid és Oláh Bálint eltiltás, Micsinai Miklós, Gohér Gergő és Filkor Attila pedig sérülés miatt hiányzik. A műtét után már rehabilitációs munkát végző Ihrig-Farkas Sebestyén, Gubacsi Zoltán és Mervó Bence egyelőre nem bevethető.

16:45: Köszöntjük Olvasóinkat! Ragyogó napsütésben, kellemes tavaszi időben melegítettek be a csapatok, rövidesen kezdődik a mérkőzés a BMTE Stadionban.

BMTE: Kovács Z. - Vég B., Vaszicsku, Króner, Kirják - Vass M. (Farkas B., 80'), Veszelinov - Margitics, (Pölöskei, 61') Kercsó, Vankó (Khiesz, 88') - Kulcsár K.
Cserék: Póser (k), Horváth Cs., Csiszér, Farkas B., Khiesz, Patkós, Pölöskei P.

Békéscsaba: Ribánszki - Nagy S. (Szalai D., a szünetben), Szélpál, Mészáros M. (Hursán, a szünetben), Zahorán - Viczián, Mezei - Sinanovic (Máris, 79'), Király P., Szatmári I. - Urbin
Cserék: Uram (k), Dávid Z., Máris, Szalai D., Hursán, Babinyecz, Vólent
Vezetőedző: Boér Gábor