BMTE 1 - 1 Osijek

Pancho Aréna, felkészülési mérkőzés
Gólszerző: Skribek ('55) ill. Grezda ('35)
Kiállítva: Ljubić ('83)

Vége a mérkőzésnek. 1-1-es döntetlenre végeztünk az EL-induló NK Osijekkel. Hajrá, Budafok!

89. perc: Egy bal oldali eszéki beadás után Lopa fejelt veszélyesen 12 méterről, de a labda kevéssel elkerülte a bal felső sarkot.

86. perc: Mišković a jobbösszekötő helyének közeléből, mintegy 14 méterről lőtt, a lapos próbálkozásnál Póser vetődve védett.

83. perc: Piros lap! Ljubić húzta-vonta, majd rúgta a nála lényegesen gyorsabb Szabót. Sárga lap, csakhogy neki már volt egy...

78. perc: Margitics is beállt a mieinknél, Fekete jött le.

76. perc: Ljubić rúgott be Micsinaiba, sárga lap.

75. perc: Újabb csere a mieinknél: a gólszerző Skribek helyére Ihrig-Farkas állt be.

73. perc: Kapufa! Ljubić gondolt egyet és ballal, mintegy 28 méterről lőtt. A labda a keresztlécen csattant.

67. perc: Igor Silva jobbról adott középre, Mišković pedig a tizenegyespont környékéről lőtte kapura az elé pattanó labdát. Póser védésére volt szükség.

61. perc: Cserélünk: Kirják, Kulcsár, Szabó Máté és Zsóri érkezik. Medgyes, Lőrinczy, Takács és Kovács jön le.

55. perc: GÓÓÓL! Egyenlítettünk! Skribek lépett ki a jobb oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve 15 méterről a hosszú sarokba lőtt. 1-1.

53. perc: Újabb eszéki próbálkozás, ezúttal Kamenar lőtt 20 méterről a jobb felső sarok fölé, mellé.

49. perc: Špoljarić vezette a labdát a tizenhatosunk jobb oldalánál, majd élesen keresztbe lőtte azt a kapu előtt.

46. perc: Mi indítottuk a második játékrészt. Nem cseréltünk.

Vége az első félidőnek! A szünetben a horvát élvonal negyedik helyezettje 1-0-ra vezet a Pancho Arénában.

44. perc: A gól valamelyest megfogta csapatunkat, azóta az Osijek irányítja a játékot. Az imént Kamenar 26 méterről lőtt magasan kapu fölé.

41. perc: HELYZET! Lopa cselezett Feketével szemben, majd a balösszekötő helyének közeléből, 18 méterről lőtt. A bal alsó sarokba tartó labdát Póser vetődve hárította.

40. perc: Nem sikerült elrúgnunk a labdát a tizenhatos környékéről és Beljo addig forgolódott, míg kapu felé tudta sodorni azt. Nem volt erő a próbálkozásban, mellé is ment.

34. perc: GÓL! Vezet az Osijek. Caimacov jobb oldali szögletét követően úgy tűnt, miénk lesz a labda, de végül nem tudtunk felszabadítani. Grezda gyorsan reagált, majd az öt és feles bal sarkának közeléből a hálóba gurított. 0-1.

33. perc: Špoljarić vette célba a kapunkat 12 méterről, kissé jobbról, Póser szögletre mentett.

25. perc: Skribek térült-fordult a jobb oldalon, laposan középre tett labdája azonban a kapus zsákmánya lett. Középen Kovács érkezett.

19. perc: HELYZET! A sarokrúgás után kipattanó labdát Takács középről, mintegy 18 méterről kapásból lőtte kapura, Malenica hárította a próbálkozást.

19. perc: Takács bal oldali beadása pattant fel egy védő lábán, Malenica már csak a vonalon túl tudta megfogni a labdát. Szöglet.

17. perc: Az elmúlt tíz percben nem forogtak veszélyben a kapuk. Mi birtokoltuk többet a labdát.

7. perc: Az első budafoki szögletnél Lőrinczy tekert a rövid sarok felé, de a labda a kapufáról az alapvonalon túlra pattant. A kapus biztosított.

6. perc: Fekete tartotta meg a labdát a jobbszélen, élesen középre adott, a védők a hosszún érkező Takács elöl mentettek szögletre.

5. perc: Az eszéki sarokrúgás után Grezda fejelt nyolc méterről a jobb sarok mellé.

3. perc: Az első percekben mi léptünk fel kezdeményezőbben. Később Romić blokkolt szögletre egy horvát lövést.

1. perc: Az Osijek kezdte a mérkőzést.

17:40: A csapatok már a pályán, zajlik a bemelegítés.

Köszöntjük Szurkolóinkat! Rövidesen kezdődik a bajnoki rajt előtti utolsó felkészülési mérkőzésünk, amelyen a horvát élvonalbeli NK Osijek lesz az ellenfelünk. Hajrá, Budafok!

Összeállítások

BMTE: Póser - Fekete M., Romić, Oláh B., Medgyes S. - Filkor, Micsinai - Skribek, Lőrinczy, Takács R. - Kovács D.
Cserék: Bese B. (k), Margitics, Kirják, Szabó M., Ihrig-Farkas, Zsóri, Kulcsár K., Szebenyi

Osijek: Malenica - Tomelin, Kamenar, Grezda, Špoljarić, Caimacov, Lončar, Grgić, Todoroski, Marin, Beljo
Cserék: Barešić (k), Igor Silva, Majstorović, Lopa, Mišković, Alves Oliveira, Žaper, Pilk, Ćosić, Ljubić, Ndockyt
Vezetőedző: Kulešević Ivica

Játékvezető: Erdős József