Budafoki MTE  3-0  Szolnoki MÁV FC

BMTE Stadion, Merkantil Bank Liga, 2. forduló
Gólszerző: Szabó M. ('42), Horváth R. ('53), Vankó ('77)

Vége a mérkőzésnek! Csapatunk 3-0-ra győzött és hibátlan mérleggel várhatja a vasárnapi folytatást.

87. perc: Opavszky is sárga lapot kapott, visszahúzta ellenfelét.

86. perc: Sárga lap a szolnoki Kovács Olivérnak, nyugtató gyanánt, labdaelrúgásért.

85. perc: Kapufa! Rokszin ugratta ki Vólentet a jobb oldalon, de a támadó éles szögből az alumíniumot találta telibe.

79. perc: A harmadik cserénk: Kulcsár helyére Soltész állt be.

77. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Újabb budafoki kontra, aminek gól a vége! Kovács zavartalanul vezette a labdát a Szolnok kapujára, bal oldalon Vankó kísérte az akciót, megkapta a játékszert és hat méterről higgadtan a kapu közepébe gurított. A kapus tehetetlen volt, sakk-matt. 3-0!

76. perc: Annus balról vezette középre a labdát, majd 18 méterről, a kapuval szemben lőtt, de kevéssel elvé

75. perc: Vankó máris helyzetbe került, balról, éles szögből próbálta átemelni a kapust, de Molnár-Farkas résen volt.

75. perc: Csere a mieinknél is: az elsó gólunkat szerző Szabó le, Vankó be.

73. perc: Kettős szolnoki csere: Simon helyére Vólent, Nagy helyett Annus érkezik.

71. perc: Budafoki ziccer a kontratámadás végén! Kovács tört előre középen, nagy lendülettel, majd balra, Szabóhoz passzolt, de fiatal szélsőnk lövése elakadt a kapusban. Nagy helyzet volt.

70. perc: Második gólunk óta a Szolnok futballozik mezőnyfölényben, sokat birtokolják a labdát a vendégek.

65. perc: Kovács Dávid húzott egy váratlant és a jobbösszekötő helyének közeléből, mintegy 18 méterről, ballal tekert, de az oldalhálót találta el.

62. perc: Egy tévesen megítélt szolnoki szöglet után Horgosi a kapunk torkából fejelt fölé. Mintha meglepődött volna a vendégek védője, hogy eljutott hozzá a labda.

53. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egy kontratámadás végén megvan a második! Kulcsár kiválóan indította a középkör környékéről induló Kovácsot, aki a tizenhatoshoz érve balra passzolt Horváth Rolandhoz, ő pedig 12 méterről az üres kapuba helyzetett. 2-0!

46. perc: A mieink indították útjára a labdát a második játékrészben.

Cserélt a Szolnok: Szabó Richárd helyén Rokszin a pályán.

Szünet! Teljesen megérdemelten vezetünk 1-0-ra a félidőben.

44. perc: A szolnok Nagy vette célba a kapunkat nagyjából 20 méterről, de lövése kevéssel mellé szált.

42. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Kulcsár indította Horváth-ot, aki a elfutott a tizenhatos bal oldalánál, ziccerben volt, de átpasszolta a labdát a jobb oldalon érkező Szabó Máténak, aki néhány méterről a szinte üres kapuba gurított. 1-0!

41. perc: És megint Kulcsár... Az ő szöglete után ismét a vendégek kapusának kellett figyelnie, de a mezőnybe tudta öklözni a labdát.

38. perc: Kulcsár újabb "forintos" labdája Horváth-ot találta meg, aki nagy helyzetben, mintegy 10 méterről lőtt, de Molnár-Farkast találta telibe. A meccs eddigi legnagyobb lehetősége volt.

37. perc: Kulcsár emelte be a labdát remekül a szolnoki védők mögé, de Kovács lesen állt a passz pillanatában, így hiába lőtt a hálóba.

35. perc: Kulcsár jobb oldali szöglete után Horváth fejelt a rövid sarok környékén, a labda egy védőről kapu mellé pattant.

33. perc: Szabó száguldott el a balszélen, laposan középre tett labdája viszont pontatlan volt, mentett a védő. Kár érte, mert több budafoki csapattárs is érkezett.

33. perc: Horgosi buktatta csúnyán Szabót a felezővonal közelében. Ez is sárga lap.

30. perc: Óriási kapu előtti kavarodás után tisztáznak a vendégek. Kovács jobbról betekert szabadrúgása okozott zavart a Szolnoknál.

25. perc: A szolnoki Szabó húzta vissza Filkort a pálya közepén, sárga lap.

16. perc: Egy budafoki labdavesztés után Bárdos adhatott be balról, de a labda a kapunk fölött elhagyta a játékteret.

9. perc: Kulcsár a jobbösszekötő helyének közeléből, szabadrúgásból ívelt át a túloldalra, ahonnan Oláh fejelte vissza a labdát, de a szolnoki kapus lehúzta azt a levegőből.

4. perc: Opavszky jobbról, élesen adott középre, ahol Szabó és Horváth is csak kevéssel maradt le a labdáról.

1. perc: A Szolnok kezdte a találkozót.

Köszöntjük kedves Olvasóinkat! Rövidesen kezdődik a szezon első hazai mérkőzése, a Szolnoki MÁV FC ellen.

Összeállítások

BMTE: Kovács Z. - Opavszky, Romic, Króner, Kirják - Filkor, Oláh B. - Kovács D., Kulcsár K., Szabó M. - Horváth R.
Cserejátékosok: Póser (k), Margitics, Gohér, Vankó, Vass M., Vaszicsku, Soltész I.

Szolnok: Molnár-Farkas - Papp Sz., Horgosi, Szabó R., Bárdos B. - Kovács O., Földi M. - Csirmaz, Tóth B., Nagy K. - Simon A.
Cserejátékosok: Kormos (k), Rokszin, Tisza K., Annus, Vólent, Kotula, Sitku L.
Vezetőedző: Csábi József