A zalaegerszeginél is súlyosabb és megalázóbb vereség lett a Paks elleni kilencven perc vége.

Pedig nem így indult a mérkőzés.

Az NB I-ben először eredményes Medgyes Sinan bátor megindulásának és higgadt befejezésének köszönhetően negyedóra elteltével nálunk volt a lélektani szempontból is fontos előny (1-0), mégsem tudtunk élni ezzel.

A vendégek bő tíz perc alatt Nagy Richárd és Papp Kristóf találatával fordítottak (1-2), védekezésünk instabilitása, határozatlansága és törékenysége pedig már-már előrevetítette, mi várhat ránk ezen vasárnap délután.

A 38. percben Hahn Jánossal is "gólt rúgattunk" (1-3).

A 43. percben, a korábban a kapufát is eltaláló Takács Ronald szépítésénél (2-3) még reménykedtünk, hogy egy második félidei feltámadással visszajöhetünk a meccsbe, ám Ádám Martin lövése a játékrész utolsó perceiben végképp megpecsételte a sorsunkat (2-4).

A szünet utánra a tisztes helytállás maradt, illetve maradt volna...

Bognár az 55. percben előbb Hahnnak készített elő (2-5), majd Oláh Bálint hibáját kihasználva ő maga is feliratkozott a gólszerzők közé (2-6).

És ezzel még nem volt vége.

A 71. percben Szabó János csúsztatott a hálóba (2-7), két perccel később pedig Bognár volt ismét eredményes (2-8).

Nem csak a mérkőzést, hanem a tartásunkat is elveszítettük a Paks ellen, amely a 91. percben a kilencedik találatát is megszerezte Hahn révén (2-9).

Amennyiben a tabellán tizedik Budapest Honvéd legalább egy pontot szerez a 19:30 perckor kezdődő Mezőkövesd elleni mérkőzésen, matematikailag is kiesünk az NB I-ből.

Ez történt PERCRŐL PERCRE - kattints!

OTP Bank Liga, 31. forduló
Budafoki MTE-Paksi FC 2-9 (2-4)
BMTE Stadion, zárt kapuk mögött, vezette: Bognár Tamás

Gólszerzők: Medgyes (15'), Takács R. (43') ill. Nagy R. (17'), Papp (27'), Hahn (38', 55', 91'), Ádám M. (45'), Bognár I. (58', 73'), Szabó J. (71')
Sárga lap: Böde (8'), Szélpál (90')

BMTE: Póser - Huszti A. (Fekete M. 64'), Nikolić, Jagodics, Medgyes - Micsinai (Kulcsár K. 46'), Oláh B. - Szabó M. (Skribek 70'), Csonka (Soltész I. 64'), Takács R. (Lőrinczy 70') - Kovács D.

Paks: Hegedüs - Lorentz, Böde (Szélpál 71'), Tamás O., Szabó J. - Papp, Balogh B. (Haraszti 71'), Bognár I. (Szakály D. 76') - Hahn, Ádám M. (Sajbán M. 55'), Nagy R. (Szabó B. 55')
Vezetőedző: Bognár György